cheap hockey jerseys cheap nhl jerseys louboutin outlet cheap nike jerseys tiffany outlet christian louboutin outlet cheap nfl jerseys from china christian louboutin outlet louboutin outlet cheap christian louboutin shoes

Üniversiteler Arası Türkiye Boks Şampiyonası MKÜ’de Yapılacak

Eklenme Tarihi 17.03.2014 17:09:58
Hit :
Etiketler :

“Önemli Olan Hatay’ın Boks Sporunda Ayağa Kalkması”

Üniversiteler arası Türkiye Boks Şampiyonasına Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ev sahipliği yapacak. 9.04.2014 Çarşamba günü başlayacak olan Üniversiteler arası Türkiye Boks Şampiyonası MKÜ Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek. Şampiyona öncesi;  Hatay ili Boks İl Temsilcisi Nuri Erdener ‘in oluşturduğu teknik heyette yer alan Hatay Bölgesinin Türkiye Boks Federasyonunda görevli uluslar arası boks hakemi Abdurrahman Çokbenli ve İskenderun Boks Antrenörü Hasan Erdener ile birlikte MKÜ Boks takımının boks antrenmanlarını yerinde izlediler.

“Boks Hızla Merhale Kaydediyor”

MKÜ Mücadele Spor Toplulukları Başkanı Yar. Doç. Engin Gezer; “Üniversiteler arası Büyükler Boks Şampiyonasının Hatay ilinde olması demek boksun bölgemizde hızla merhale kaydetmesi demektir. Turnuvaya idari ve teknik açıdan MKÜ olarak hazırız. İlimize gelecek olan misafirlerimize en iyi ev sahipliği yapacağız” dedi.

“Önemli Olan Hatay’ın Boks Sporunda Ayağa Kalkması”

Hatay Boks İl Temsilcisi Nuri Erdener ise; “ Hatay Boksu son beş ay içerisinde hızla yükselişe doğru çıkış ivmesinde. Kısa dönem önce İl temsilciliği tarafıma tevdi edildiğinde Hatay’ın geçmiş parlak boks görüntüsü yok denecek kadar azdı. Hatay kamuoyumuzun yakın takip ettiği gibi Hatay boksu yeniden ilimizde canlanmaya başladı. Yaklaşık her ay Türkiye’nin değişik vilayetlerinde değişik kategorilerde yapılan boks turnuvalarına katıldık. Önemli olan Hatay Boksunun ayağa kalkmasıydı. Fahri temsilcilerimiz ve ilçelerde bulunan antrenörlerimizin gayretleri çalışmalarımıza ayrı bir hız kattı. Hatay bölgesi bundan böyle boks sporunda gerekli yerlere gelmesi için mücadelem devam edecek.

Üniversiteler arası Büyükler Türkiye Boks Şampiyonasının Hatay ilinde yapılması bizlere ayrı bir şevk verdi. Her ile nasip olmayacak bir turnuvanın Hatay ilinde organize edilmesi takdire şayandır. Üniversitemizin değerli hocalarıyla birlikte sporcularımızın bilimsel destek alması bizlere ayrı gurur vermektedir. İskenderun temsilcim Adnan Tink, Yılmaz Akpınar, Selami Ergüven ve Ahmet Yüksel kardeşlerimiz, turnuvamızın akışında Hatay Boksunun daha da ileriye doğru gitmesi için verdikleri gayretlerinden dolayı memnunum. Onursal Hatay il temsilcimiz Nuri Üysen bizlere ayrı bir güç katmış ve hala amatör spor adına katkılarını bizlere vermeye devam etmektedir” açıklamasına yer verdi.

Üniversiteler Arası Türkiye Boks Şampiyonası MKÜ’de Yapılacak

Üniversiteler Arası Türkiye Boks Şampiyonası MKÜ’de Yapılacak

Benzer Haberler

Yorum Yazın