Ağda Kullanmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Ağda, genellikle kadınlar tarafından tercih edilen kişisel bakım ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde zaman zaman erkeklerin de kullanmış olduğu ağda setivücudun belirli bölgelerindeki istenmeyen tüylerin alınmasını sağlayabilmektedir. Özellikle de bacak, kol, koltuk altı, bıyık, bikini bölgesi, erkekler için burun ve kulak gibi bölgelerdeki tüylerin kökünden alınmasına yardımcı olan ağda seti, büyük ölçüde etkili olabilmektedir.

Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Ağdanın daha etkili olarak kullanılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Boncuk ağda ya da el ağdası gibi ağda türleri kullanımı en kolay olan ağdalar olurken, bu gibi türlerin genellikle önceden ağda makinesi ile ısıtılmış ve ağda kıvamına getirilmiş olması gerekmektedir.

Ağda yapmaya başlamadan önce ilk olarak bacak ya da tüylerin alınacağı herhangi bölgeyi sabunla yıkamak, temizlemek ve ardından da kurulamak gerekir. Temiz olan bacaklarda ağda ile kısa tüylerin dahi alınması kolaylaşabilmektedir. Kaliteli ağda makinesi modelleri için www.bakimliolmak.com/kategori/sir-agda-makineleri/89 kategorisini inceleyiniz.

Pudra kullanımı ise ağdanın en önemli püf noktalarından biri olarak gösterilmektedir. Günümüzde pek çok kadın ağdanın kısa tüyleri almadığından şikayetçi olurken, pudra sayesinde de en kısa tüylerin alınması sağlanabilmektedir.

Ağdanın sürülme yönü ve bezin çekilme yönü de dikkat edilmesi gereken bir başka püf noktadır. Ağda mutlaka tüylerin çıkış yönüne doğru sürülmeli, aksi yöne doğru da çekilmelidir.

Ağda Sonrası Bakım Ve Peeling De Önemli

Ağda sonrası uygulamalar da en az ağda kadar önemlidir. Yapılan uygulamanın ardından cildin tahriş olmaması için mutlaka bir nemlendirici, yağ, bebek pişik kremi gibi kremler kullanılmalıdır. Ayrıca bir sonraki gün peeling uygulaması da batık oluşumunun ve kıl dönmelerinin önüne geçebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir