Antika Eşya Alım Satımında Dikkatli Olmak Gerek

Geçmişe dair birçok eski kalıntı, antika mobilya alan dükkanlar ve benzeri alıcılar yoluyla günümüzde adeta hazine değerinde satılabilmektedir. Antikalarınızı satmak için şurayı ziyaret edin.

Lakin bu tarihi eşyaların alım satımında dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Sizin için değersiz olan bir eşya,  tanımadığınız bir insanın hayallerini süslüyor olabilir. Hatta bu sebeple antika eşya sektöründe sıklıkla bu söz duyulur;  Kiminin çöpü, kiminin hayali…

Antika mobilya veyahut eşyalarınızı doğru yerlere götürmelisiniz

Antikacılıkta uzmanlaşabilmek ve eşyalara değer biçebilmek kolay değildir. Çok fazla tarihi eşya incelenmelidir, dokunulmalıdır, en küçük çizik veyahut hasar bile göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebeple antika eşyalar uzman alıcı ve satıcılar tarafından incelenmeli, değer biçilmelidir. Örnek vermek gerekirse elinizde eski bir plak koleksiyonu mevcut ve değerini öğrenmek istiyorsunuz. Bu doğrultuda plakların her birinin antika plak alanlar tarafından dikkat incelenmeleri gerekmektedir.

Antika eşya alım-satımında 10 TL’ye almıştım, şimdi ise 20 TL’ye satmak istiyorum gibi bir durum söz konusu değildir. Zira sıradan gözüken bir mobilya arka planda derin bir tarihi süreç, hikaye barındırıyor olabilir, yüksek değerler doğrultusunda satılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir