Büyük Ankara Mitingi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Başkanı Devlet Bahçeli Ankara’da iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından kurulan Halk İttifakının ikinci ortak mitingine Cumartesi günü yaklaşık yarım milyon kişi katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki’ye ve ilçe belediye başkan adaylarına destek vermek amacıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen mitinge 450.000’den fazla kişinin katıldığını söyledi.

Erdoğan, ‘Halkın ilgisinden ve alkışlardan Ankara’nın seçimlere hazır olduğunu gösteriyor.’ diyen Erdoğan, tüm İnsanlardan İttifak destekçilerinden seçimlerden önceki sekiz gün içinde tüm seçmenleri ikna etmeye çaba göstermelerini istedi. Hem AK Parti hem de MHP veya Halk İttifakı destekçileri oy kaybına yol açmamalı ve başkalarını sandık başına gitmeye teşvik etmelidir.

Erdoğan ayrıca, ana muhalefetteki merkez sol Cumhuriyetçi Halk Partisi (CHP) ve sağcı İyi Parti (IP) tarafından oluşturulan PKK yanlısı halklar ile demokratik bir ittifak olarak nitelendirilen demokrasi anlaşması üzerine yaptığı eleştiriyi yineledi. Cumhurbaşkanı, CHP adayı Mansur Yavaş’ı sahtecilik iddiaları nedeniyle de eleştirdi.

Referasn: https://www.dailysabah.com/elections/2019/03/23/nearly-half-million-show-up-in-grand-ankara-rally-of-peoples-alliance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir