Çanak Okey Nedir? Nasıl Oynanır?

Sanal ortamlarda internet kullanıcıları tarafından birçok oyun oynanmaktadır. Bu oyunlardan bir tanesi olarak ise 101 Okey Plus söylenebilmektedir. Genellikle mobil telefonlar üzerinden oynanması nedeniyle oyunun oldukça popüler bir hale geldiğini belirtmekte fayda vardır.

Bunun yanında oyunun kuralları klasik okey seçeneğinden biraz daha detaylıdır. Ayrıca oyunun içerisine matematik ve istatistik hesaplamalarının dahil olmasıyla da oyunun kalitesinin ve popülaritesinin üst seviyelere çıktığı net bir biçimde söylenebilir. Bundan farklı olarak oyunun değişik versiyonları olduğunu da bilmelisiniz. Bunlardan biri çanak okey şeklindedir. Burada oyunun biraz daha farklı bir boyuta geçtiğini de aktarmak gerekmektedir.

Çanak okey genellikle mobil uygulamalar ve web ortamları üzerinden tercih edilen bir oyun olma özelliği taşımaktadır. Çanağın farklı versiyonları bulunsa da genellikle çanak okey plus şeklinde adlandırılmaktadır. Bundan dolayı da oyundaki heyecan yükselmektedir.

Çanak okeye başlamadan önce oyuna giriş yapan kullanıcılar sahip oldukları belli miktarlardaki para/altın vs. ile masanın değerini belirlemektedir. Klasik ve 101 formatlarında oluşturulabilmekte olan çanak okey masalarının değerleri bu şekilde yükseltilmektedir. Oyundaki amaç doğal olarak rakiplerden önce biterek çanaktaki ödülü kazanabilmektedir. Bunun için ise 4 kişi ile oynanan Okey oyununda birinci gelmeniz gerekmektedir.

Oyunu daha kaliteli bir şekilde oynayabilmek ve hoşça vakit geçirebilmek için ise okeyy.net sitemizi tercih edebileceğinizi unutmamalısınız. Böylece web sitemizdeki oyunun ne kadar detaylı ve güzel olduğunu görme şansını yakalayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir