Dalış Nasıl Öğretilir?

Dalış yapacak birine ders vermek zor olabilir, çünkü öğrencileriniz uygun duruşta ustalaşmamışlarsa Fethiye dalış eğitimleri sırasında kendilerini yaralayabilir. Karadaki dalış duruşunun gösterilmesi ve diz çökmüş bir dalışçının pozisyonunun gösterilmesi, yüzücünün suya ilk girerken rahat etmesine yardımcı olabilir. Onlara ayakta duran bir dalışçının nasıl durduğunu öğretmeye devam edebilirsiniz, böylece doğru formu öğrenmeleri daha kolay olur.

Dalış Duruşunu Göstermek

Suyun dışındaki öğrenciye uygun dalış duruşunu göstermek ilk adım olabilir. Kulağınıza tam oturmasını sağlayarak kollarınızı başınızın üzerine doğru koyarak başlayın. Çenenizi hafifçe göğsünüze doğru itin, ancak rahatsız edici bir noktaya gelmeyin.

Ellerinizi birbirine tutturun, birbirine kenetlenmemiş halde tutun. Dizinizi ayağınıza doğru bükerek yere yatırın ve diğer dizinizi göğsünüze doğru getirin. Ayağınızı yere yaslayın.

Bu duruş diz çökmüş dalışçının pozisyonunu öğrenme dersi için Akyaka kitesurf eğitimlerinde olduğu kadar önemlidir. Kol konumlandırma daha sonra daimi dalış dersi için anahtar olacaktır. Öğrenicinin duruşuna birkaç kez çalışmasını sağlayın.

Duruşu gösterdikten sonra, öğrencinin bunu kendi başına yapmasını sağlayabilirsiniz. Pazılarını kulaklarına dayadıklarından ve zeminde dizlerinin üstünde durduklarından ve kollarının başlarının üstünde durduğundan emin olun. Öğrenciye ön bacaklarının üzerinde öne eğilmelerini ve arka bacaklarını iterek parmaklarıyla öne doğru yönlendirmelerini isteyin.

Bunu birkaç kez yapmalarını sağlayın, böylece bir dalışta olduğu gibi ileriye doğru hareket etme hareketi ile rahat olsunlar. Öğrencinin, karada ve suda suya dalma derslerine geçmeden önce karadaki duruşta rahat olduğunu kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir