Diş Sıkma ile Ortaya Çıkan 10 Sağlık Sorunu!

Diş sıkma hastalığı günümüzde pek çok insanın sahip olduğu, ancak farkında olmadığı bir sağlık sorunudur. Genellikle gece uykuda ortaya çıkan ya da ilerleyen süreçlerde gün içinde de istemsizce meydana gelen dil sıkması daha çok günün yorgunluğu ve stres gibi nedenlerle kendini göstermektedir. Tedavisi ise Mersin Diş Hastanesi ve bunun gibi pek çok sağlık kuruluşunda gerçekleştirilebilmektedir.

Diş Sıkma Nedir?

İnsanların günlük yaşamında ve uyku halinde diş gıcırdatması ya da sıkması olarak bilinen ve ağzın yumuşak ve sert dokularında hasarlara yol açan istemsiz çiğneme sistemi sorununa diş sıkma hastalığı adı verilmektedir.

İnsanların günlük yaşamında da, gece uykusunda da alt ve üst çene dişlerini birbirine temas ettirerek baskı uygulaması son dönemlerse sıklıkla karşılaşılan problemlerden biridir. Bu gibi problemler genellikle insanların belli bir şeye konsantre olması, stres olması ya da yoğun bir fiziksel güce ihtiyaç duyması gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır.

Diş Sıkma ile Ortaya Çıkan 10 Sağlık Sorunu!

Diş sıkma, çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getiren bir sağlık sorunudur. Dolayısıyla bu problemlerle karşı karşıya olan hastaların şu sayfadan detaylı bilgi alabileceği diş sıkma tedavisini olması gerekmektedir.

Tedavi olmayan hastalarda görülen bazı sağlık sorunlarına örnek göstermek gerekirse; dişlerde, eklemlerde, dokuda ağrı ve çekilme, diş aşınması, çatlaması, kırılması, renklenme, hassasiyet, uzun vadede kemik erimesi, yüz ve çiğneme kaslarında büyüme, kare çene görünümü ve ağrı gibi problemler, diş sıkma nedeniyle ortaya çıkabilecek diğer problemlerdir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir