Forklift Kabinlerinde Emniyet

Dünya çapında forklift kabini ve forkliftlerde görülen en yaygın ölüm nedeni devrilmedir. Emniyet kemerleri, forklift operatörünün devrilme durumunda koltukta kalması için tasarlanmıştır. Her ne kadar yeni denge ağırlıklı forkliftler emniyet kemerleri ile donatılmış olsalar da çoğu ülkede takıldıklarında bir tane giymek zorunludur.

Bununla birlikte, sigorta taleplerindeki artıştan dolayı çoğu büyük şirket düzenlemeleri bu zorunluluğu uygulamaya çalışmaktadır. Bir dizi cihaz şimdi emniyet kemerini daha da önemli hale getirmektedir, böylece emniyet kemeri çalışmadığı müddetçe forklift çalışmaya başlamaz. Forklift üretimleri ve çeşitleri için Cabintech.com.tr web adresini ziyaret ediniz.

Forkliftlerdeki Güvenlik Önlemlerinin önemi

Emniyet kemeri, kemer takılı değilse operatörün işlevselliğini engelleyen bir yay etkisine sahiptir. Çoğu forklift için geriye dönük olarak monte edilebilir. Yeni tip forkliftlerde, kabine koruma rayları olarak bağlanan kişisel bir koruma sistemi tasarladı. Raylar çok hafiftir ve kullanılmadıklarında forkliftin gövdesine geri döner ve kabine kolay erişim sağlanır.

Son geliştirilen forkliftler, düşen cisimlerden korunmak için tasarlanmış bir üst koruma tavan sunmaktadır. Normalde bu tavanlar operatörün görüşünü kısıtlayabilmektedir. Ancak yeni tipteki cihazlarda tavanın görüşü engelleyen hiçbir bar yoktur. Sert polikarbonat ile özel bir kaplama kombinasyonu, genellikle çatıları etkileyen çizilmeye, havalanmaya ve bozulmaya karşı dayanıklıdır.

Kabine kolay erişim yaralanma riskini azaltır. Kaydırmaz kaplamalar ile geniş açık veya düşük basamakların forklift kabini tasarımına dahil edilmesi, kayma ve yaralanma riskini azaltır. Artık markalar, forklift basamaklarını kendi kendini temizleyecek şekilde tasarlamaktadır.

Bu tip forklift operatör konsollarında, kabinden ayrılmadan önce sürücüye park frenini ayarlamasını hatırlatan bir park freni uyarı alarmı ve sürücü için seçtiği yönü görsel olarak belirleyen bir yön değiştirme göstergesi dahil olmak üzere çeşitli isteğe bağlı ve standart güvenlik cihazları bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir