İmplant Herkese Uygulanabilir Mi ?

Diş tedavisinde önemli bir yere sahip olan implant diş Türkiye kliniği olarak diş kemiği erimemiş olan tüm hastalara implant tedavisi uyguluyoruz. Diş kemiği dışında yaraların iyileşmesini geciktiren özel bir hastalığınız yoksa tüm dişleriniz için implant uygulanabilir. İmplant tedavisinde kullanılacak titanyum vidaların standart uzunlukları ve çap ölçüleri vardır. Diş kemiğiniz bu ölçülere uygun ise implant uygulanmasında bir mani yoktur.

Başarılı bir implant uygulaması için çene kemiğinizin genişliği önem arz etmektedir. Diş merkezi olarak çene kemiği gelişimini tamamlamamış hastalara implant tedavisi uygulamıyoruz. 18 yaşından küçüklere uygulanmayan implant tedavisi 18 yaşından büyük olanlar için diş kemiği gelişimi incelemesi yapılarak implant tedavisi için karar verilmektedir.

İmplant Uygulaması Acı Veriyor Mu?

Alanında profesyonel olan diş cerrahlarına sahip olan İmplant İzmir diş merkezi olarak implant uygulaması öncesinde hastalarımıza lokal aneztesi uyguluyoruz. Lokal anestesi uygulanan bölümde implantın yerleştirilmesi süresi 15 dakika sürüyor. Anestezinin etkisini yitirmesi sonrasında çok minimal bir acı hissi duyabiliyorsunuz. Bu durum için doktorlarımız ağrı kesiciler ile acı hissetmemenizi sağlıyor.

Kendiliğinden kaybolan dikişler kullanıldığı için tedavi ortalama olarak 1 gün sonra bitmiş oluyor. İmplant uygulamasından sonra implantların kaynaması için ortalama olarak 2 – 4 ay süre geçmesi bekleniyor. Bu süre zarfında kontrolleriniz yapılarak implantın mevcut durumu kontrol ediliyor. İmplant diş kemiğine kaynamış ise geçici porselenler çıkarılarak kalıcı olanlar takılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir