İyi Bir Yurt, Başarılı Geçen Üniversite Yaşamı mı Demek?

Öğrenim sürecinde iyi bir üniversite hem iş yaşamımızda iyi bir izlenim bırakmak için hem de donanımlı bir eğitimden geçebilmek için önem taşır. Doğru bir üniversite tercihi kadar üniversitede barınacağımız yurtların kalitesi ve hizmet standartları da kişisel başarımıza etki edecektir. Devlete ait olan ve az miktar ile kalınma imkanı sağlayan devlet yurtları ile biraz daha maliyetli olan özel İstanbul’daki kız yurdu seçenekleri aklımıza hangisinin daha uygun olacağı sorusunu getirir.

Devlet yurtları öğrencilerine geniş ve içi lüks konforlu oda imkanı sunamıyor ve odalarda 6 kişiye varan sayıda kişi ile kalmak durumunda olabiliyorsun. Özel yurtların kampanya süreçlerinde kayıt işlemlerini takip ederseniz uygun fiyata ve kontenjanlar dolmadan da yerleşebilirsiniz.

Yurt ile Üniversite Başarısı İlişkisi

Kişisel tecrübemin yanı sıra pek çok üniversiteli ile yapılan görüşmelerde en çok vurgulanan husus yurtlardaki rahatlık ve iyi bir yaşam alanında kalınıyor olmasıdır. İstanbul ili kız yurtları bu konforu sağlamakta başta olmak üzere her yurt bu konforu önceler.

Özellikle üniversitelerin vize ve final sınavı dönemlerinde öğrencilere odaları dışında bir çalışma ortamı sunan yurtlar üniversite başarısını da etkiler. BMA kız yurdu imkanları hakkında online web sitesi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbulda Öğrenci Olmak

İstanbulda öğrenci olmak diğer illerde üniversite de okumak gibi değildir. Barınma imkanları şehirleşmenin var olduğu bir bölge olduğu için daha pahalıdır. Hem kaliteli hem bütçeye uygun imkanlar sunan yurtlar ile özellikle üniversite yerleşkesine yakın yerlerde barınmak İstanbulda olan bir öğrenci için avantaj olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir