“Kardeş Çocukları” nda Şiddet Protestosu

Haftalardır izleyicisini içine çeken senaryosuyla Star Tv ye damga vurmuş olan Kardeş Çocukları dizisi güçlü oyuncu kadrosuyla ve konusu itibariyle de çok fazla adından söz ettirmektedir. Dizi haberleri takip edildiğinde içerisinde yalnız şiddet sahneleri çok fazla ön plana çıkarılmaya başlandığı söylenir. Dizi haberleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için https://www.dizihaberin.com/dizi-haberleri web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Özellikle izleyicilerden gelen yorumlara göre şöyle söyleniyor ki dizi içerisinde Nur Fettahoğlu’nun canlandığı Umay isimli karakteri diğer karakterlere yapılmadığı kadar çok fazla sözlü ve fiili olarak şiddette bulunmaktadır denmektedir Nur Fettahoğlu, Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl ve Afra Saraçoğlu gibi isimlerin bir arada yer aldığı bir dizidir.

Dizi ne kadar çok içerisinde senaryo itibariyle sürekli bir şiddet aldatma ve yalanın dönüp durduğu bir entrikalı dizi olmuş olsa bile https://www.dizihaberin.com  haberine göre 2. Sezonun onayını almış bulunmaktadır. Özellikle Umay Karay karakterinin içinde bulunduğu  sürekli olarak karşısındakini ve öz kızını aşağılama durumlara ve çevirdiği entrikalar sebebiyle de izleyicilerinin tepkisini çekmektedir.

Bizde yok yok denebilecek tarzda olaylar yaşanabildiğini söyleyebiliriz. Umay karakteri filmdeki karakteri dizideki eşini ölümüne sebep olabilmek için elinden gelen her şeyi yaptıktan sonra en son fare zehrine başvurmuştur. Şiddet bu derece bir boyut almıştır. Bu düzen içerisinde kardeşlerin birbirine olan rekabetleri de işlenen konulardan birisidir. Dizideki Yıldırım’ın annesi de içinde bulunduğu konum ve itibariyle de bir baskı uygulayan karakter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir