Keyifli Avların Vazgeçilmezi Kaliteli Av Malzemeleri

Avın farklı özellikleri ve alanları bulunmaktadır. Bu türlerden bir tanesi karada bir tanesi de suda yapılmaktadır. Suda yapılan avda ki malzeme ile karada yapılan avın malzeme özelliklerinde illaki değişiklik bulunmaktadır. Son dönemde oldukça yaygın hale gelen olta balıkçılığı hem zihinsel dinlenmeye hem de mental olarak iyi hissetmeye katkı sağlamaktadır. Elbette harika lezzetlere sahip büyük balık avı macerasından boş dönmeyi de kimse istemez. Bu macera için buradan kaliteli av ürünleri elde edebilirsiniz.

Suyuna Göre Olta Çeşitleri

Her bölgenin su türüne göre olta çeşidi bulunmaktadır. Tatlı suda ki avcılık ile tuzlu suda ki avcılık farklı kullanılan malzemeyi de etkilemektedir. Bu durumun oluşmasında balık türünün ve atılan olta mesafesinin büyük önemi vardır. Barajlarda yapılan avcılığın denizde yapılan avcılığa göre farklılıklarında kamış uzunlukları dahi söz konusudur. Aynı zamanda mesafeyi belirleyen makara ve misine faktörünü de unutmamak gerekir. Av malzemeleri içerisine giren bu özellikleri belirleyici olarak dikkate almak istediğiniz düzeydeki av performansını elde etmenizi sağlayacaktır.

Balığın türüne göre kullanılan kamış, makara ve misine faktörüne yem faktörünü de eklemek daha doğru olacaktır. Hazır yemlerin balık avında ki rolü de çok önemlidir. Hazır yemler sayesinde muhteşem balıklar tutabilirsiniz. Ayrıca balık cinsine göre iğne kullanımı da avda başarılı olmanıza doğrudan katkı sunacaktır. Özelliği uygun olmayan iğne ile gidilen balık avından başarısız olarak dönmek söz konusu olabilir. Geniş ürün yelpazesini size sunan onlineavmalzemeleri.com adresi taleplerinizi karşılayacak düzeydedir. Tam olarak isteklerinize karşılık veriyor olması da aradığınızı bulmada kolaylık sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir