Kolay Kredi Çekmek İçin 4 İpucu

Zaman zaman herkesin bankadan kredi çekmeye ihtiyacı olabilir, hatta bunun için 18 yaş altı kredi kartı veren bankalar bile bulunur. Ancak kolay bir şekilde kredi alabilmeniz için öncelikle kredi puanınızın yüksek olması beklenir. Bu dört ipucu, kredi puan geçmişinizi oluştururken size yardımcı olabilir.

Açık Çek Ve Tasarruf Hesapları

Bu, doğrudan kredi geçmişinizi oluşturmaz, ancak borç verenler genellikle kredi başvurularında banka hesap numaralarını ister. Hesap iyi durumdaysa, borç verenin parayı sorumlu bir şekilde yönetebileceğinizi bilmesine yardımcı olabilir.

Tutarlı Olun

Bir kredi veya kredi başvurusunu incelerken, borç verenler istikrarlı bir gelir kaynağı, iş geçmişi ve ikamet yeri ararlar. Borçlarınızı ödemek noktasında unutkanlık gibi bir sorundan ötürü problem yaşıyorsanız hesaplarınızın yönetimi için bir yakınınıza vekalet verebilirsiniz. Ancak sonrasında ihtiyaç duymanız durumunda vekalet nasıl iptal edilir konusunu araştırmalısınız.

Güvenli Bir Kredi Kartı İçin Başvurun

Kredi geçmişinizi oluşturmanıza yardımcı olmak için, güvenli bir kart diğer herhangi bir kredi kartı gibi çalışır, ancak bir teminat hesabı gerektirir. Kredi limitiniz, teminat depozitosunun tutarına eşit olacaktır. Bazı bankalar kredi verirken sizin kart borcunuzu ödeme geçmişinizi göz önünde bulundurmaktadır.  

Ortak Kredi Başvurusunda Bulunun

Bir alıcı veya eş-başvuru sahibi ile birlikte başvurmak, daha iyi kredi koşulları edinmenize yardımcı olabilir. Ancak  bu durumda alıcının veya eş-başvuru sahibinin de ödeme sorumluluğunu aldığını unutmayın. Bu, kredi geçmişinin her iki kredi raporunuza da yansıtılacağı anlamına gelir.

Kredi geçmişinizi oluşturduktan sonra, olumlu yönde ilerlemesini sağlayın. Kredinizi korursanız, borcunuzu yönetirseniz ve tasarruflarınızı artırırsanız, finansal hedeflerinize ulaşmak için daha iyi hazır olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir