Kombi Bakımı Ve Arızlarında Detay Bilgiler

Kombiye giden güç kapatılarak ön panel tuzla kombi servisi yetkilisi tarafından çıkarılır. Kazanın gücü kesilir. Ön paneli çıkarmak için bir tornavida kullanılır. Panel kapağının, vidaların kaybolmayacakları şekilde bir plastik torbada muhafaza edilmeleri gerekir.  

Kombiye Giden Gaz Kapatılır

Ön panelin arkasında bir gaz kontrol düğmesi veya anahtarı bulunur. Düğmeler saat yönünde çevrilit veya gazı kapatmak için kapalı konuma getirilir. En az beş dakika beklenir, ardından ortamda gaz kokusu alınabilir. Güçlü bir gaz kokusu alırsanız, hiçbir şeyi (telefon veya ışık anahtarları dahil) açmayın, binayı boşaltın ve talimatlar için doğalgaz firmasını arayın.

Bazı kombilerde manuel ana buhar veya kazan suyu besleme vanasının kapatılıp soğukken açılması gerekebilir. Genellikle, ısı arzı Kartal kombi servisiniz tarafından kademeli olarak yapılır. Valfler yavaşça açılır. Gaz kazana geri verilir. Gaz düğmeleri saat yönünün tersine çevrilir veya anahtarlar açık konuma getirilir. Kazana güç sağlanır.

Termostatın Mevcut Sıcaklığı Kontrol Edilir

Genel olarak, kombiler saatte 37.8 santigrat dereceden daha fazla ısıtılmamalıdır. Birçok ev tipi kombi, otomatik ateşleyicilere sahiptir ve elle yakılmamalıdır. Eğer kombinizde bu özellik yoksa, kombinin kullanım kılavuzundaki talimatlar izlenmelidir.

Kombiniz açıkça belirtilen bir manuel aydınlatma prosedürüne sahip değilse, kombiyi manuel olarak yakmaya çalışmamalısınız. Bir otomatik ateşleyicide bile, gaz kaynağını kontrol etmek ve bazı ayarları yapmak için ön paneli çıkarmanız gerekir.

Kombi sıcaklığı kademeli olarak artırılmalıdır. Hedef sıcaklığınız 37,8 santigrat dereceden düşükse, termostat bu sıcaklığa ayarlanır. Aksi halde, kombi sıcaklığı, hedef sıcaklığınıza ulaşana kadar her saatte 37,8 santigrat dereceden az artışlarla artırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir