Nevresim Kumaşı Hakkında Doğru Bilgiler

Son zamanlarda her sektörde olduğu gibi tekstil sektöründe de taklit ürünler ortaya çıkmaya başladı. Bu taklit ürünler kıyafetlerde olduğu gibi nevresim kumaş çeşitlerinde de fazlasıyla mevcut. Markası bilinmeyen, köşelerde satılan nevresim takımı kumaşlarını tercih etmemelisiniz. Ucuz ürün tercih etmeniz kısa vadede cebinize yarar sağlar fakat uzun vadede sizi zarara sokar. Çünkü hem sağlığınızı kaybetmenize neden olacak kanserojen maddeleri bol bol bünyesinde barındırır veya çok çabuk yıpranıp zarar görür. Bu nedenle nevresiminizi yenileriyle değiştirmek zorunda kalacağınız için cebinize ve sağlığınıza zarar verir. 

Kendi yatağınız, eviniz için konfor,sağlık ve kaliteyi bir arada bulunduran pamuk saten kumaşı kullanabilirsiniz. Bu kumaş hem kaliteli hem cebinize çok fazla zararı bulunmaz hem de sağlıklıdır. Fakat her pamuk saten kumaş alınmamalıdır. Çünkü bazı markaların renklendirme boyalarında kanserojen maddeler bulunabilir. Buna dikkat etmelisiniz.

Pansiyon, otel tarzı konaklama işletmelerine sahipseniz, pamuk saten tercih etmeniz doğru olmaz. Çünkü pamuk saten sürekli yıkandığı zaman yıpranır ve belirli bir yıkama ayarı vardır. Ayrıca sürekli ütülenmesi gerekir. Bu nedenle pamuk satenden daha az yumuşak fakat daha sağlam olan hambez akfil kumaşı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir