Paykasa Nasıl Ortaya Çıktı?

Son dönemlerde hızlı bir yükseliş gösteren ve iyi bir kullanıcı kitlesine sahip olan paykasa, pek çok soru işaretini de beraberinde getirmektedir. Tüketiciler bu doğrultuda “Paykasa Nedir?”, “Paykasa Nasıl Ortaya Çıktı?”, gibi sorularına yanıt aramaktadır.

İnternet çağı olarak ifade edilen günümüzde online alışveriş sitelerinde yapılan ödemelerin daha güvenli bir hale getirilmesi amacıyla geliştirilen paykasa, sanal kart gibi bir tür ön ödemeli kart olarak tanımlanmaktadır. Online sitelerde kullanıcısının herhangi bir kişisel bilgisine gerek olmadan ödeme yapma olanağı tanımakta ve tek kullanımlık bir ömre sahip olmaktadır. Bu gibi özellikleri de, tüketicinin ilgisini çekmekte ve onları paykasa satın al işlemine yönlendirmektedir.

Yabancı menşeili olan ve İngiltere’de ortaya çıkan Paykasa, bu nedenle Euro cinsinden para biriminde bir limite sahip olmaktadır. Üstelik satış fiyatı da yine bu kur üzerinden belirlenmektedir. Paykasa Kart’ın ortaya çıkışındaki amaç ise, tüketicilere herhangi bir kimlik bilgisi vermeden güvenli bir alışveriş deneyimi sunmaktır.

Bu gibi özellikler ile hazırlanan bu kart, dolayısıyla pek çok tüketici için ideal ödeme kanallarından biri haline gelmiş ve paykasa al işlemlerinde adeta patlamalar yaşanmıştır.

Günümüzde bu alanda hizmet veren bayiliklerden cashpara.com, müşterilerine bu sistem hakkında gerekli bilgiyi vermekte ve Paykasa Kart temin edebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir