Plastik Torbalar Nasıl Düzenlenir?

Sık sık alışverişe gidiyorsanız, mini eczane poşeti de dahil plastik alışveriş torbaları çabucak karışıklığa neden olabilir ve yönetimi zorlaşır. Plastik poşetler çok fazla yer kaplayabilir ve potansiyel olarak çok fazla atık yaratabilir, ancak geri dönüşümü kolaydır ve çeşitli kullanımlar için yeniden kullanılabilirler. Plastik poşetler için özel bir kap hazırlayarak ve bunları kompakt bir şekilde saklamayı öğrenerek, dağınıklığı önleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz veya geri dönüşüme hazır olduğunuzda plastik poşetlere erişmek için etkili bir yol kullanabilirsiniz.

Plastik Poşetlerin Yeniden Toplanması

Poşetleri saklamadan önce temiz ve kuru olduklarından emin olun. Yiyecek parçacıklarıyla kaplı plastik torbaları olduğu gibi toplamayın, çünkü bunlar sağlıksız olur ve rahatsız edici kokulara yol açabilir. Plastik torbalar ve bio eczane poşeti geri dönüşüm tesislerine alınmadan önce kuru ve yiyecek atıklarından arındırılmış olmalıdır.  

Ekmek poşetleri, kuru temizleme bezleri, gazetelerin girdiği torbalar ve tahıl kutusu astarları gibi plastik filmlerden yapılan her şey plastik poşetlerin yanında geri dönüştürülebilir.  Yerel geri dönüşüm tesislerinin ne kabul edeceğinden emin değilseniz, onları arayın ve geri dönüşüme uygun olup olmadıklarını sorun.

Kolay Erişim İçin Boş Bir Kağıt Kutusu Kullanın

Plastik poşetleri saklamanın en kolay ve sorunsuz yollarından biri, onları eski bir kağıt kutusuna doldurmaktır. Kutunun üstündeki açıklık, yeni torbaların yerleştirilmesini ve kullandıkça çıkarılmasını kolaylaştırır. Daha fazla sayıda torba saklamanız gerekirse, eski bir ayakkabı kutusunu da bunun için değerlendirebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir