Sağlıklı Gülüşlerde Kaplama ve İmplant

Ağız ve diş sağlığımız için doğru uygulamaların yapılması oldukça önemlidir. Çünkü özellikle diş yüzeyinde kullanılan kaplamalar sadece ağız ve diş sağlığını değil tüm vücudumuzu etkilemektedir. Bu yüzden diş kaplamalarında ağır metal içeriklerinden uzak durulmalıdır. Zirkonyum, beyaz metal olup, ağız bütünlüğüne uygun bir kaplamadır. Son yıllarda en çok uygulanan kaplama materyalleri arasındadır. Doğal görünümü yanı sıra diş etleri ile muhteşem bir uyum sağladığından mutlaka diş kusurlarında kullanılması gerekir. Alerjik bir yapıda olmaması da en büyük avantajları arasındadır.

Bir diğer diş uygulaması da porselen diş kaplamalarıdır. Geçmiş yıllardan bugüne dek vazgeçilmez bir kaplama türü olarak uygulanmaktadır. Yapısında seramik ve metal bulunur. Bembeyaz ve çekici gülüşlerin en sağlıklı yolu olarak uygulanmaktadır.  Beyazlamayan inatçı diş lekelerinde, diş kusurlarında mucizeler yaratmaktadır.

İmplant uygulamaları da diş tedavilerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Özellikle diş eksiklikleri ve bozukluklarında etkilidir. Ancak kemik hastalıklarında, şeker ve kanser hastalarında bu tedavi riskli olduğundan önerilmemektedir. Dentaltermin kliniğimizde  uzman doktorlarımızla görüşebilir, diş sağlığınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir