Tarayıcı Tabanlı Uzay Oyunu Ogame

Uzayda savaş teması üzerine geliştirilen ve kaynak yönetimi yapılarak oynanan çok oyunculu bir oyun olan Ogame oyunları, online tarayıcı oyunları arasında en popülerlerinden birisidir. Ortalama 2 milyonun üzerindeki kullanıcı kitlesi ile çok sayıda kullanıcıya hitap etmeyi başaran oyun, ilk kez 2000 yılında Gameforge AG’nin önderliğinde oyun tutkunlarının beğenisine sunulmuştur. 

Browser Temalı Uzay Oyunu Ogame

Farklı pek çok ülkede yerel dillere çevrilen ve bu şekilde oynanan oyun, ülkemizde ise resmi web sitesinde yer alan Ogame oyna butonu ile kolaylıkla oynanabilmektedir. Oyunun resmi web sitesi üzerinden ayrıca oyunla ilgili en yeni duyuruların öğrenilmesi ve yeni gelecek olan sürümle alakalı bilgilendirmelerin takip edilmesi de mümkün olabilmektedir. 

Türkiye’nin en popüler web tabanlı oyunlarından birisi olan ve buradan ulaşabileceğiniz bu oyunun evreni birbirinden farklı üç sınıflandırmadan oluşmaktadır. Sistemler, galaksiler ve gezegenler adı verilen bu sınıflandırma aslında Ogame oyununun temeli olarak da adlandırılabilmektedir. Her oyuncu oyuna rastgele olarak atandığı bir gezegende başlamakta ve oyuna başladığı yerde bina inşa ederek geliştikten sonra kendini hazır hissettiğinde diğer galaksi ve gezegenleri keşfetmeye çıkmaktadır. Kolay oynanabilirliği ve kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken oyunun en eğlenceli kısımları ise hiç şüphesiz oyuncular yeterli seviyede gelişim gösterdikten sonra yalnız başlarına ya da diğer oyuncular ile ittifak kurarak farklı oyunculara saldırmaya ve onların bölgelerini ele geçirmeye çalıştıkları andan itibaren başlamaktadır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir