Tıp Eğitimi ve İtalya

Dünyanın birçok noktasında Tıp Öğretimi son derece önem verilen bir ders. Özellikle eski çağlardan bu yana insanların her zaman ilgi duyduğu ve yıllar boyunca gelişmeler kaydettiği Tıp, İtalya gibi kültürel bir şehirde eğitimde zirveye ulaşıyor diyebiliriz. Geçmişten bugüne kadar birçok kültürel mirasa ev sahipliği yapan İtalya’da Avrupada tıp eğitimi alabilmeniz için birbirinden iyi üniversiteler bulunuyor. Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde İtalya’dan 5 üniversite bulunmakla birlikte, Milano, Palermo, Bari gibi ünlü üniversiteler de birçok öğrencinin odak noktağı olmuş durumda.

Lisans eğitimi kadar İtalyada üniversite eğitimi de son derece rağbet görüyor. Özelilkle yıllardan beri İtalya’ya birçok Türk öğrenci göndermiş ve bu konuda öğrencilere sınırsız destek sağlayan Pisa Eğitim Danışmanlığı olarak her zaman öğrencilerimiz hizmette bulunuyoruz.

Yurtdışında tıp eğitimi almak birçok insan için kariyerinde büyük bir yapı taşı oluşturuyor. Öyle ki, dünyada Tıp alanında uluslararası bir eğitim aldığınızda istediğiniz ülkede çalışma imkanı yakalayabiliyorsunuz. Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok hastane dünya standartlarında doktor bulunduruyor. Bununla birlikte günümüzde Avrupa’da Tıp Eğitimi almış bir doktorun işsiz kalması mümkün değil ve maaşlar kesinlikle Türkiye’ye oranla çok daha fazla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir