Video Anlatımları İzleyerek İstediğiniz Motifleri Çıkartabilirsiniz

Çok Farklı Motifleri Örgüyle Çıkartabilirsiniz

Örgü örerek lifler, çantalar, paspaslar, boyunluklar, bebek giysileri, şal, bebek puseti, meyveler vb. farklı eşyaları yapabilirsiniz. Örgü aynı zamanda dekoratif amaçlı olarak evlerimizde çok kullanılan el işlerinden biridir. Karyola örtüsü, koltuk örtüsü-şalları, minderler örgü kullanılarak yapılabilir.  

Çağlar boyunca hanımlar duygularını, düşüncelerini, acılarını, sevinçlerin hep örgü, dantel örerek, kilim dokuyarak, nakış işleyerek ifade etmişlerdir. Nenelerimizden kuşaktan kuşağa aktarılan örgü modellerini sizler için sitemizde derledik.  Su dalgası, haroşa, mandalina-portakal dilimleri, yıldız, ahududu Örgü Modelleri birbirinden farklı ve çekicidir. Sitemizde örgü modellerini video anlatımlı olarak bulabilirsiniz.

Video Anlatımları İzleyerek İstediğiniz Motifleri Çıkartabilirsiniz

Henüz örgüyü bilmiyorsanız en basit işlerden başlayarak ilerletebilirsiniz. Tığ işi örgü çilek damat lif, hayat ağacı lif, Afrika çiçeği motifi gibi motifleri video anlatımları izleyerek çıkartabilirsiniz.  Orgumodelleri.net  sitemizde örgü modellerini yapmak için kullanacağınız malzemeleri, yapılışını sırasıyla adım adım makale olarak da yazdık.

Yapacağınız modeller için editörün iplik seçimi, renk seçimi ve motifi hangi amaçla kullanabileceğinize yönelik tavsiyelerini okuyabilirsiniz. Sevdiklerinizi el emeğinizle sevindirebilirsiniz. Bebeğinize patikler örebilirsiniz. Annenize-babanıza kazaklar, yelekler örebilirsiniz. Sevdiklerinizin doğum gününde ördüklerinizi hediye edebilirsiniz.

Örgü işler hep tektir, mağazada satılanlar birbirinin aynı olurlar, ancak örgü eşyalar hep birbirinden farklı, kullanıp da atmaya kıyamayacağınız şeylerdir. Anne hatırası deyip saklamak istersiniz, sadece örülen bir şey değildir o eşya, aynı zamanda sevgi katılan el emeğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir