Whatsapp Üzerinden Konum Nasıl Paylaşılır ?

Kişinin konumunu nerede olduğunu paylaşabilmesi için tam olarak Google veri ağlarının algılayabilme imkanı yoktur. Bunun için konum nasıl atılır sorusununu ile cevabı https://www.teknozum.com/konum-nasil-atilir-whatsapp-messenger-haritalar adresinden de detaylı şekilde öğrenebileceğiniz gibi önce telefonlarımızda gprs sistemin açık olması gerekmektedir. Bu sistem aracılığıyla paylaşımı sağlanır. WhatsApp uygulaması üzerinden peki konum nasıl paylaşabilirim ? Akıllı telefonlarımız üzerinden WhatsApp yüklü olan uygulamalardan öncelikle konumumuzu göndermek için kişiyle konuştuğumuz ekranın açık olması gerekmektedir. Sohbet ekranı açıkken ve ekranının sağ üstünde bulunan bir ataş simgesi bulunur. Bu ataş genellikle ilkokulda defterimizin köşeli iki farklı kağıdın birbirinden ayrılmaması için bir yada defter köşelerine taktığımız o minik araca denmektedir.

Oraya tıkladıktan sonra önümüze 6 tane dairenin olduğu bir ekran açılacaktır. 6 dairede tam orta ve alt kısmında konum simgesi bulunmaz. Türkçe karakterlerden yararlanabilen Türkçe karakterlerin de kullanılabildiği WhatsApp’ta konum diye zaten orada belirtmektedir. Konum simgesine dokunduktan sonra birkaç saniye bekliyoruz ve ardından konumunu gönderdiği bir seçenek çıkmakta buraya tıkladıktan sonra konumunuz arkadaşımızı gönderilmiş olacaktır. Herhangi bir harita uygulamasını kullanarak sizin nerede olduğunuzu tam olarak lokasyonunu harita üzerinde görebilir veya yol tarifi alabilirsiniz.

Çok fazla email işleriyle uğraşan biri isek ve e maili günlük hayatta sık kullanıyorsak şunu biliyoruz ki; gmail, hotmail gibi E mail adreslerinin hemen öncesinde bizim belirlediğimiz kullanıcı adının hemen sonrasında orta kısımda et adı verilen bir işaret yer alır. internette E mail adreslerimiz de kullandığımız bu et işareti klavye üzerinden nasıl yapılır ? bunun yöntemini sizlere https://www.teknozum.com/bilgisayarda-et-isareti-nasil-yapilir adresinde detaylı bir şekilde sunuyoruz. Eğer Türkçe bir Klavye üzerinde çalışma yapıyorsanız ve Q klavye kullanıyorsanız Alt + gr  tuşlarına basılı tutmanız ve Q harfi ne basmanız gerekmektedir. Bu şekilde et işaretini elde edebilirsiniz.

Klavye üzerinden klavyeye ek yüklenecek paket ile beraber kısa yolların çoğunu kullanır hale gelebilirsiniz. Tl işareti elde etmek için klavyeden Altgr + T tuşlarına basar Türk lirasının simgesi olan bu işareti oluşturmuş olursunuz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir