Bebeklerde Rezene Çayının Faydaları ve Kullanım Talimatı

Rezene çayı hem emziren anneler, hem de yeni doğan bebeklerde oluşan gazı gidermede mucizevi bir bitkidir. Doğum sonrası üçüncü haftasına doğru başlayan kolik yani gaz sancısı dediğimiz olgu bebeklerde ağlama nöbetlerinin oluşmasına neden olmakta ve aileye uykusuz geçen geceler yaşatmaktadır. Bu yüzdendir ki rezene çayı bebeğiniz ve doğuran annelerin vazgeçilmezi olacaktır. Fakat bu mucizevi bitkinin sonuca ulaşması için bir uygulama dozu vardır. Özellikle hassas bünyelere sahip oldukları için rezene çayı bebeklere ne kadar verilmeli bunu iyi bilmek gerekir.

Rezene çayını aktarlardan temin ettikten sonra önce bir cezve yardımıyla kaynatıp süzerek bebeğinize verebilirsiniz. Bunun için uygun miktar 1,5 çay bardağı olması yeterli olacaktır. Ayrıca haftada üç gün vermeniz daha faydalı olacaktır.

Kullanım olarak ölçülendirildiğinde ise bebeklerdeki kullanım talimatı şu şekildedir;

  • 12 aya kadar olan bebeklerde 2 gram
  • 4 yaşına kadar olan bebeklerde 2-3 gram
  • 4 yaş ve sonrasında ise 5 grama kadar ölçülülendirerek kullanabilirsiniz.

İmex Sivilce Sabunu Nedir Nasıl Kullanılır?

Gençlerde özellikle ergenlik döneminin gelmesiyle beraber yüz bölgesinde sivilcelenmeler olmaktadır. Bu durum yüzde deformasyona neden olduğu için, kişide psikolojik sorunlara bile neden olmaktadır. Tamda böyle bir durumda sizin yanınızdan ayırmayacağınız sivilce sabunu imex cildinizin eski parlak görümünü kazanmasına yardımcı olacaktır.

Peki nedir bu sivilce düşmanı imex sabun? İçeriğinde bulunan giliserin, laktik asit allantoin ve pantenol sayesinde cildimizde oluşan ölü derinin yok olmasını sağlayıp, hücre oluşumunu artırır ve cilde pürüzsüz bir görünüm sağlar. Her gün sabah ve akşam olarak kullanılabilir. Etkili sonuç almak için yüzümüzü ılık suyla yıkayıp, sonrasında bolca imex sabunu yüzümüze sürmeli ve 5 dakika boyunca bekletip sonrasında tekrar bolca ılık suyla yıkanmalıdır.

Related posts

Leave a Comment