SAĞLIK 

Kilo Sorununa Son

Kilolu olmak veya durmadan kilo almak, birçok insanın ortak sorunlarından bir tanesidir. Kilo, sadece görünüş olarak değil aynı zamanda sağlık olarak da birçok soruna yol açmaktadır. Daha fazla terleme, yağlanma bunlardan bir kaçıdır. Görünüş olarak kilolu olmak bir kimseye özgüven eksikliği oluşturmaktadır.

Giyilen kıyafetin güzel durmadığı düşüncesine kapılmak, zayıf insanların yanında pasif kalmak gibi psikolojik sorunlar oluşturabilir. Doç. Dr. Hasan Erdem tarafından uygulanan ameliyat sayesinde kilo sorunundan kurtulmak artık çok daha kolay. Zayıflamak ilk olarak mutfakta başlar, bunu herkes bilir. Daha az yemek en büyük etkenlerden bir tanesidir. Doç. Dr. Hasan Erdem sizlere mide küçültme ameliyatını sunmaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı

 

En sık yapılan mide küçültme ameliyatlarında amaç mideye daha az yiyecek girerek hemen doyma hissini elde ettirmektir. Bu sayede zamanla kilo vermek neredeyse kaçınılmak olmaktadır. Ancak Bypass ameliyatı sayesinde midenin kesilen parçası dışarı çıkılmıyor, içeride bırakılarak kalan kısma yardımcı olması sağlanıyor.

Besinlerin sindirimi için mide, sürekli olarak enzimler ve mide suları üretmektedir. Midenin kalan kısmı içeride bu işlemi yapmaya devam ederek diğer kısma sindirimde yardımcı olur. Bypass ameliyatı adı verilen bu operasyon ortalama 1 saat sürmektedir. Genel anestezi ile yapılır ve laparoskopik yöntem ile gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası ciltte derin kesiler ve bunlar ile beraber gelen ağrılar bulunmamaktadır.

Related posts

Leave a Comment