Online Türkü Dinleyin

Türküler, ülkemizin en önemli kültür değerlerinden birisidir. Yüzyıllardan beri ülkemizin her yöresine özgü farklı türküler yayılmıştır ve bu güzel türküler yörelerin yaşam şartlarını, kültürel değerlerini ve inançlarını yansıtmaktadır. Günümüzde halen türkü kültürü yaygındır ve büyük bir kitle tarafından sevgi ve saygıyla dinlenmektedir.

 

Güzel Türküler İnternet Sitesi Nedir?

 

Güzel türküler internet sitesi, Türkiye’nin her yöresine özgün türkülerin sözlerini paylaşan bir internet sitesidir. Site, oldukça geniş bir türkü kütüphanesine sahiptir. İstediğiniz yöreye özgü aradığınız her türlü türkünün sözlerini güzel türküler internet sitesinde bulabilirsiniz.

 

Site 2018 yılında faaliyete geçirilmiş ve günümüze kadar türkü repertuvarını geliştirerek daha büyük bir türkü sözleri sitesi haline gelmiştir. Sitede her türlü yöreye özgün en güzel türküler yer almakla birlikte, az bilinen türküler ve ortak değerler üzerine yazılmış türküler de yer almaktadır. Dolayısıyla sözlerini görmek istediğiniz her türlü türküye sitemizden erişebilirsiniz.

Güzel Türküler Sitesinin Diğer Faaliyetleri Nelerdir?

 

Güzel türküler internet sitesi, sadece yöresel türkülerin sözleri ile ilgili paylaşımlar yapan bir internet sitesidir. Ancak bu türküleri dinleyebileceğiniz ve bunlara ek olarak çeşitli radyoları da dinleyebileceğiniz çeşitli internet siteleri ile birlikte çalışmaktadır. Sitenin en üst bölümünde bulunan menü üzerinden bu internet sitelerine de erişebilir, istediğiniz radyoyu ve türküyü dinleyebilirsiniz. Siz de türkü sözlerinin altına türküyle ilgili düşüncelerinizi, siteye eklenmesini istediğiniz türküleri yazabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment