Septoplasti Nedir? Nasıl Uygulanır ?

Daha güzel bir görünüm veya sağlık için burun ameliyatına başvuru yapılmaktadır. Burun ameliyatı başta da söylenen gibi sadece estetik yani güzellik için değil aynı zamanda sağlık için de yapılabilir. Örneğin burun ucu ameliyatı denilen operasyonda, burundaki dokuya ellenmeden sadece burun ucu duruma göre düzeltilir. Ancak sağlık açısından diye bahsedilen ameliyatlarda genellikle nefes alma veya horlama problemi görülmektedir.

 

Ülkemizde ve dünyada sıkça yaşana bu durum karşısında yapılan ameliyata Septoplasti adı verilmektedir. Septoplasti, kısaca açıklamak gerekir ise iki burun deliğinin tam ortadan birbirinden ayrılması ile gerçekleştirilen ameliyattır. Bu ameliyatta burunun kıkırdak ve kemik dokusu yenilen düzenlenir. Sonuç olarak daha sağlıklı ve güzel bir burun elde edilir.

 

Burun Ameliyatı Olanlar

 

Burun ameliyatı her ne durum için yapılırsa yapılsın, sonuçta bir ameliyat olduğu için merak edilmekte ve sürekli araştırılmaktadır. Açıkçası bu ameliyat hakkında birçok makale bulunmakta ve kişilere rehber niteliği taşımaktadır. Fakat burun ameliyatı olacak kişiler, daha çok olan kişilerden bilgi almayı tercih etmektedirler.

 

Burun ameliyatı olanlar, çeşitli sosyal platformlarda bunu anlatmaktadır. Örneğin YouTube üzerinden burun ameliyatı olan kişilere erişebilir, çektikleri videoları izleyerek bilgi edinebilirsiniz. En sağlıklı ve kesin bilgiyi ise muayeneden sonra uzman doktorunuz tarafından öğrenebilirsiniz. Burun ameliyatı olanlar durumu kendi açılarından izah etmektedirler. Her kişinin acı eşiği farklı olduğu için kesin bilgi doktordan edinilir.

Related posts

Leave a Comment